Zázvorový éterický olej

zazvor-1Vôňa zázvorového oleja je korenistá, prenikavá, teplá , sladká a drevitá. Jeho esencia pracuje s elementmi vody a ohňa. Frekvenčnú farbu má červenú a Číňania ický  ho už dlhé storočia oceňujú ako olej dlhovekosti.

Zázvorový olej je z terapeutického hľadiska teplý, posilňujúci a bráni prekrveniu.  Sféra jeho použitia je veľmi široká – stimuluje jangovú energiu sleziny, žalúdka, srdca, pľúc a obličiek.

Zo zdravotného hľadiska je vynikajúci pre chladných a oslabených ľudí so svetlým a opuchnutýobr. zázvorm jazykom. Pretože je horúcej povahy z neho robí vynikajúci prostriedok na prekrvenie pokožky pri reumatických bolestiach chladného typu.  Zahrieva vnútorné orgány a teda je vhodný pri nechutenstve, slabom trávení, brušných potiažach a plynatosti. Takisto je dobrým pomocníkom pri rannej aj cestovnej nevoľnosti. Keďže stimulačne pôsobí aj na pľúca, uľahčuje vykašliavanie číreho a bieleho hlienu.

Tento olej dokáže rozdúchať oheň na mnohých úrovniach. Účinok zázvoru na obličky  pomáha pri posilňovaní vôle, čo tiež vysvetľuje jeho emocionálne účinky. Jeho dynamická, ohnivá esencia aktivuje silu vôle, podnecuje iniciatívu a obnovuje rozhodnosť. Keď sa človek cíti bez energie a životnej sily.

Pôsobenie zázvoru na obličky je podľa orientálnej medicíny veľmi prospešné aj čo sa týka zvýšenia sexuálnej aktivity. Môže sa používať ako prostriedok proti impotencii a frigidite tam, kde sú spojené s chronickou únavou.zazvor

Pôsobenie zázvoru na základnú a sexuálnu čakru (tvorivosť) môže tiež posilniť hojnosť a prosperitu. Preto sa používa aj na spustenie prílevu financií.

Zázvor pomáha aj vtedy, keď má dieťa, alebo aj dospelý mentalitu obete a nedokáže sa brániť šikanovaniu, či zastaveniu konania, ktoré mu spôsobuje pocit krivdy.

Pôsobením zázvorového oleja na srdce si môže zlepšiť sebadôveru a morálku. Ľudia, ktorí čakajú, až ich druhí pošťuchnú, sú často oddelení od svojho fyzického tela a boja sa prudkej a vytrvalej aktivity. Zázvor im môže pomôcť zvýšiť osobnú priebojnosť, optimizmus a odvahu ukázať iniciatívu.

zázvorový olej tiež krásne čistí a to fyzicky, emocionálne i mentálne, stimuluje pamäť a pomáha vyčistiť myseľ.

Podobné články