Oleje pri veľkých životných zmenách

Zmena je mocný nástroj – a tiež je jedinou konštantou v našom svete. Či si to chceme pripustiť, alebo nie, neustále sa meníme a vyvíjame. Charlesovi Darwinovi sa pripisuje, že povedal,  nie tí najsilnejší, nie tí najinteligentnejší, ale tí, ktorí sa najlepšie prispôsobia zmene sú tí, ktorí prežijú.

Keď dokážeme vidieť nové možnosti, môžeme ich vytvoriť, Ale na to, aby sme sa do toho bodu dostali, musíme byť ochotní hýbať sa vpred, napriek prekážkam. Pre mnohých prvou prekážkou je strach. Strach je prirodzený ľudský inštinkt.  A dáva zmysel, že na prirodzený inštinkt sa nájde niečo prírodného, čo proti nemu zaberá. Mnohé esenciálne oleje – zázvor, mäta, estragón, fenikel, rasca, koriander a aníz, sú niektoré z nich, ktoré majú upokojujúce vlastnosti, ktoré dokážu urobiť všetko – od prečistenia mysle, až po upokojenie žalúdočných štiav a nervov. Zmes ZenGest (Digest Zen) napríklad, je profesionálne namiešanou zmesou olejov, ktorá pomáha tým ktorí ho používajú lepšie stráviť život, vzťahy a pocity. Používajte Zen Gest vnútorne na podporu svojho tela počas časov zmeny. Pridajte 1-2 kvapky do 2.5 dcl pohára teplej vody, alebo čaju a vypite.

Popri strachu sa prekážkami zmeny môžu stať aj fyzické výzvy, ako napríklad záchvaty paniky. Veľké zmeny nás  dokážu nechať bez dychu (na krátku chvíľu), v stave úzkosti, preťažených a vystresovaných. Niekedy nás tieto fyzické pocity dokážu zastaviť od toho, aby sme urobili zmenu. Keď pociťujeme paniku, sú špecifické esenciálne oleje a techniky dýchania, ktoré môžeme aplikovať, aby sme zmenšili stres a mohli sa pozitívne pohnúť vpred cez meniace sa okolnosti.

Veľmi dobre proti panike pomáha tento postup: Naneste 2 kvapky levandulového éterického oleja na hrudník pohybom smerom nahor k začiatku krku a rýchlo za tým naneste 2 kvapky eukalyptového oleja. Potom kvapnite 3-4 kvapky divokého pomaranča na vnútro predlaktí a spolu pošúchajte. Toto urobí niekoľko špecifických vecí. Levandula a eukalyptus okamžite uvoľnia hrudník a podporia hlboké dýchanie. Divoký pomaranč na predlaktiach upokojí srdce a spôsobí lepšie okysličovanie buniek. Po aplikácii týchto olejov urobte niekoľko pomalých, cielených nádychov. Spolu tento proces poskytuje rozjasnenie a uvoľnenie, a umožní vám zvoliť si nový spôsob ako zareagovať.

Podobné články