Cypress (cypriš) – olej pohybu a prúdu

Cypress (cypriš) – éterický olej pohybu a prúduobr. cypriškový éterikcý olej

Cypriškový éterický olej vytvára prúd energie emočnej očisty. Prostredníctvom fluidnej energie tohto oleja sa stagnujúca energie v tele uvedie do pohybu. Pracuje na úrovni srdca a mysle a podporuje pritom flexibilitu. Učí dušu ako sa odpútať od minulosti pohybom s prúdom života. Tento olej je určený ľuďom, ktorí sa cítia mentálne, či emočne zviazaní, stuhnutí, rigidní, napätí, napnutí alebo  majú sklony k perfekcionismu. Tieto stavy pramenia zo strachu a potreby mať celé svoje okolie pod kontrolou. Takýto človek v živote zbytočne „tlačí na pílu“, namiesto toho, aby nechal veciam voľný priebeh.

Cypriš podnecuje ľudí k životu bez starostí a potreby kontrolovať, aby mohli mať potešenie zo života. Pripomína, že „zatratenie“ je proste prerušením rastu a rozvoja. Cypriš taktiež ukazuje, ako mať dokonalú dôveru

Keď sa naučíme, ako veci pustiť a nechať ísť, dovolíme im, aby sa odvíjali prirodzene,  dôverujeme životnému procesu a užívame si ho.  Cyprištekový olej je silný v tom, že pomôže človeku, ktorý zápasí so stratou, potrebou kontrolovať, napätím a mentálnou stuhnutosťou..

Je to silný olej na emocionálne použitie, ale stoji za to. zvládnutie uväznených emócií môže byť náročné, ale je to lepšie, než ich ignorovať.

Vlystnosti cyprišku odrážajú jeho duchovný vplyv. Keď sa zbavíme toho, čo stagnuje, otvárame sa duchovnej harmónii.

Cypreštek nám pomôže nielen prijať zmeny, ktoré potrebujeme urobiť, ale tiež rozlíšiť, ktoré zmeny sú pre nás (a pre náš duchovný rast) najlepšie.

Mimochodom, všetky oleje, ktoré sú zo stromov (Céder, Kadidlo, Biela jedľa, atď.) poskytujú stabilizáciu, ukotvenie a istotu fyzicky, aj emočne.

Dobre sa zmiešava s:

Cyprištek sa dobre zmiešava s: Bazalkou, Bergamotom, Šalviou, Levandulou, Citrónom, Divokým pomarančom a Santalovým drevom.

Nemáte tento olej?

Závisí od toho, na čo tento olej chcete použiť, nahradiť ho môže: Arborvitae, Wintergreen, Biela jedľa (White Fir), alebo Jalovec (Juniper Berry).

Emócie, ktoré tento olej rieši:

Kontrolujúci, vystrašený, perfekcionistický, napnutý,zablokovaný, nepružný, pocit nedostatku

Pomáha nám stať sa:

Flexibilný, Dôverujúci, Plynúci so životom, Prispôsobivý,Emočný rast, Majúci hojnosť, Rozvíjajúci sa

Tipy na používanie

Počas tehotenstva používajte opatrne. Vžy olej najprv otestujte na možnú citlivosť  na pokožke, predtým, než ho začnete vo väčšom používať. Príliš veľké množstvo  ktoréhokoľvek oleja môže viesť k podráždeniu pokožky. Nedávajte do očí, učí a nosa. Nie všetky oleje sú robené v rovnakej kvalite, a tak testujte značky pozorne, a nikdy nepoužívajte oleje spôsobom, ktorý neodporúča jeho výrobca.

Podobné články