Červená mandarínka

Červená mandarínka – Olej detskej perspektívy

Mandarínka je jednou z materských ovocí všetkých moderných odrôd citrusov, a je považovaná za jednu z najsladších, zo všetkých citrusov. Ako taký, olej z Červenej  mandarínky ponúka jedinečnú perspektívu: pozýva nás, aby sme videli život cez oči dieťaťa, vážili si sladkosť, očarenie a nevinnosť v živote. Deti nie je veľmi ľahké odradiť, alebo zaťažiť starosťami, ktoré život prináša. Ak stretnú výzvy, rýchlejšie sa otrasú a pohnú vpred. Červená mandarínka pozýva dospelých, aby prijali tento zdravší, odolnejší spôsob života.

Červená mandarínka tiež môže byť veľmi nápomocná pri podpore rodičovstva. Rodičia často zabúdajú na čaro a zázrak životov, ktoré vytvorili,  alebo prijali. Požiadavky každodenného života, vrátane stresu, ktorý prináša staranie sa o zabezpečenie potrieb, riešenie emočných výkyvov a púha fyzická vyčerpanosť môže zahmliť radosť, nadšenie a zmysel, ktorý deti poskytujú. Rodičia občas zistia, že sa cítia preťažení, nedocenené a neschopní naplniť všadeprítomné požiadavky. Toto môže viesť pocitom odradenosti, frustrácie,  a napĺňať nás pochybnosťami o sebe. Červená mandarínka nás uisťuje, že aj keď rodičovstvo môže byť extrémnou výzvou, môže tiež byť obrovskou odmenou a a zušľachtením.

Tento olej povzbudzuje všetkých, rodičov aj nerodičov, aby si spomenuli na detskú nevinnosť. Pozýva, aby sme prijali, že roky nevinnosti sú krátke, životné obdobia sa menia, a deti sa neustále vyvíjajú, učia a rastú. Červená mandarínka osviežuje znaveného a unaveného rodiča a pomáha mu sústrediť sa na krásu, ktorá je v jednoduchých chvíľach s dieťaťom.  Červená mandarínka tiež uisťuje všetkých, ktoré sú preťažení, že aj keď dospelácke starosti a obavy môžu byť ťažké, život je stále plný sladkých momentov, ktoré stoja za povšimnutie.

Podobné články